Fotot skandal, Berlusconi: Jane te pafajshme

“Nuk kam frike nga fotot e publikuara, sepse ato jane thjesht te pafajshme. Nuk ka asnje skandal ne kete mes, por dhunim te privacise, shoqeruar me nje sulm skandaloz”.

Ky ka qene reagimi i kryeministrit, Silvio Berlusconi pas publikimit te fotove ne Villa Certosa ne te perditshmen spanjolle “El Pais”.

Kavalieri shpjegon se fotot jane te personave qe bejne banje ne nje Jacuzzi ne brendesi te nje shtepie private te destinuar per miqte.

Kryeministri thekson po ashtu se nuk ka frike per keqesim te marredhenieve me Vatikanin dhe per voten e katolikeve pas publikimit te fotove.

Advertisements