Gripi i derrave, kater raste te tjera ne Itali

Jane konfirmuar kater raste te reja te gripit te derrave ne Itali. Gjithsej ne vendin fqinj jane 54 te infektuar.

Lajmin e ka bere te ditur Ministria italiane e Punes, Shendetit dhe Politikave Sociale.

Kater rastet e reja, nje grua 32 vjecare, nje burre 30, nje 26 dhe nje 44 vjec, jane te gjithe te sapo kthyer nga nje udhetim ne SHBA.

Advertisements