zjarr-shtepi-cati1Dibër –Një zjarr i fuqishëm ka shkrumbuar një punishte druri në Dibër. Fatmirësisht, nga ngjarja nuk ka pasur viktima dhe as të lënduar. Zjarrëfikëset kanë mbërritur në vendin e ngjarjes për të shuar flakët. Dëmet materiale janë të shumta, por ende nuk dihen se cilat ishin shkaqet që shkaktuan flakët e zjarrit. Policia ka shkuar në vendngjarje dhe po heton për shkaqet e ngjarjes.

Advertisements